18.09.2018 Забава

"Токсиколози" и "Секта" во првото издание на "Бада Бум"

Почнувајќи од 22.09 – Сабота, на македонската сцена се појавува нов бран на забавни настани под името „Бада Бум“. Првата забава ќе се одржува во Капан Ан, Скопје, со почеток на полноќ.

Идејата на „Бада Бум“ забавите е да ја промовираат урбаната култура како начин за сплотување меѓу публиката и артистите, негувајќи ги вредностите на музиката преку живи настапи и ДЈ сетови од докажани и квалитетни артисти од нашата домашна сцена како и од регионот.

Бада Бум“ за прв пат во Македонија, ќе ви го претстави најквалитетниот рапер во подем на бугарската Хип Хоп сцена – СЕКТА.
На првото издание од „Бада Бум“ ќе имате можност да ги проследите во живо македонскиот Хип Хоп бенд „Токсиколози“ во кои членуваат Сиги, Кацар и Џоле, додека како Диџеј-и вечерта ќе се забавувате со плочите на Диџеј Гоце САФ и Диџеј Дрази Драгс.
Со огромно задоволство, „

Микрофоните се уклучени и грамофоните вртат! БИДЕТЕ ТАМУ! ! !

Забава