X
 19.03.2020 Живот

Како изгледа Скопје во вонредна состојба

Седете дома и почитувајте ги мерките што ги носи Владата за да се справиме полесно со коронавирусот - ова се секојдневните апели до нашите граѓани. Ракавици и маски на лицето се гледаат на речиси секој граѓанин што нашиот фоторепортер успеа да го „улови“ во центарот на Скопје.  

ГАЛЕРИЈА

Фото: Борче Поповски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот