X
 19.04.2020 Технологија

Напуштена компјутерска продавница покажува колку брзо напредува технологијата

Во ерата пред „Амазон“ и лаптопите компјутерските фанатици купувале делови за своите компјутери во продавници. Иако и сега има вакви продавници, многумина се сеќаваат дека компјутерските продавници порано изгледаа сосема поинаку.

Една напуштена компјутерска продавница во Норман, Оклахома, покажува како изгледаа тие пред повеќе години. „Компјутер фактори аутлет“ била затворена пред повеќе во една деценија поради недоразбирање меѓу сопственикот и инвеститорот.

Продавницата сега претставува вистинска временска капсула. Според еден мештанин, таа отсекогаш изгледала исто.Автор: Метју Голт
Извор: vice.com  Фото: Twitter
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија