X
 19.11.2019 Култура

Моќни илустрации што ја прикажуваат нашата тажна реалност

Во какви луѓе се претворивме? Помислете на тоа додека ги разгледувате илустрациите на Марко Мелграти.

Мелграти се претставува себеси како дигитален номад-илустратор. Минатата година живеел на Бали, неодамна се преселил во Колумбија, но и од далечина успеал да ги регистрира деформациите на современото западно општество и да ги прикаже со илустрации што погодуваат многу повеќе отколку зборовите.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура