X
 20.01.2020 Живот

Фотографии што ја прикажуваат магијата на зимата

Зимата има волшебна моќ дури и најдосадниот пејзаж да го трансформира во сцена од бајките. Боите на небото што се рефлектираат на снегот и темнината на ноќта во контраст со снегот го прават идеален секој зимски пејзаж.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот