X
 19.12.2016 Култура

Најдобрите авантуристички фотографии за 2016 година

Фото уредникот од „National Geographic“, Адријан Коукли ги избра најдобрите авантуристички фотографии за 2016 година. За една фотографија да го исполни неговиот критериум треба да го зрапчи неговото внимание и да ја сподели авантурата на екранот. 

 

авантура

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура