X
 20.05.2018 Култура

Како изгледаат летните одмори во земјите низ светот?

Дури и луѓето од најневеројатните места во светот сакаат да одморат од нивната рутина и да патуваат низ светот. За да видите како изгледаат летните одмори низ светот, веб-страницата „Бизнис Инсајдер“ ги истражувала трендовите на патување во Франција, Колумбија, Јужна Африка, Јамајка, Кина и Шведска.

leto
Фото: Reuters


Генерално, луѓето од целиот свет ги делат честите желби кога станува збор за одморите - во текот на летото, копнеат по плажи, море, градови и планини и често сакаат да ги посетуваат со семејството.

Еве како изгледаат летните одмори низ светот.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура