X
 20.05.2024 Живот

Младите Јужнокорејци се подготвуваат за војна со Северна Кореја

Младите Јужнокорејци интензивно се подготвуваат за војна - подготвуваат комплети за преживување, градат бункери и планираат да емигрираат, пренесува Би-би-си.

Нивните стравови се зголемија по руската инвазија на Украина, со оглед на тоа што тензиите меѓу Северна и Јужна Кореја зачестија.Извор: ВВС
Фото: ВВС/Screenshot
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот