X
 20.06.2019 Живот

Велосипедска дипломатија: Холандскиот премиер на „подвижна“ средба со летонскиот премиер

На улиците низ Хаг завчера биле забележани холандскиот премиер Марк Руте и летонскиот премиер Артурс Кришјанис Каринш како заедно возат велосипеди. Иако во земјите од Западна Европа ова е вообичаено, за нас е доста необично со оглед на фактот што нашите политичари користат само автомобили како превозно средство.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот