X
 21.04.2018 Култура

Најлошите филмови за суперхерои на сите времиња

Иако филмовите за суперхерои со нетрпение се очекуваат, не се прифатени еднакво од публиката и од критичарите. Некои од нив беа големо разочарување.

FILM
Фото: Warner Bros

„Бизнис инсајдер“ направи листа со најнепопуларните филмови за суперхерои со најлоши оцени и од публиката и од критичарите. Многу од нив се запаметени не само по тоа што поминале лошо, туку и поради тоа што ја уништиле франшизата.

Листата со најлоши филмови изгледа вака.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура