21.08.2018 Забава

Слушнете го најновиот македонски хит отсвирен на три телефони iPhone X

Последните неколку недели на македонските радиостаници, но и на социјалните медиуми постојано се врти новиот хит „Не сум твој тип“.
Триото што стои зад овој хит е составено од млади кои се креативни и забавни и имаат огромна љубов кон музиката -  Мартина, Борис и Илчо или познати под името Дупер (Duper).
На возраст од  21 до 22 години, тие го следат својот музички сон, а со својата песна на „Јутјуб“ за само 1 месец имаат повеќе од 180.000 прегледи.
Колкава е нивната љубов кон музиката, но и креативноста покажува нивното ново видео и изведба на песната „Не сум твој тип“ отсвирена на три iPhone X. Дупер дефинитивно сака предизвици и има храброст да ги истражи новите форми на музика.

Ако и вие сте на возраст од 18 до 26 години и сте подготвени за предизвици и многу забава, регистрирајте се и бидете дел од Vip Spirit Club, со што автоматски учествувате во извлекување за 3 подароци– iPhone X. Добитните кодови ќе бидат објавени на 15 септември, на фејсбук-страницата на Вип.
Повеќе информации за Vip Spirit Club можете да добиете на www.vip.mk/spirit на Вип, а во меѓувреме слушнете ја кул изведбата на песната „Не сум твој тип“.

Забава