X
 22.04.2019 Образование

Какво образование има во Дубаи? До факултет се трошат 100.000 долари

Дом на блескави трговски центри, несекојдневни авантуристички атракции, подземни зоолошки градини, скијање во затворени скијачки патеки, пливање со делфини… Дубаи за малите деца, но и за родителите претставува модерен рај. Снежана Делимитова-Јаневски, наша поранешна ТВ и радиоводителка, живее во Дубаи со сопругот седум години. Последните четири години таму го растат и синот Лука. Вели дека зад сјајната надворешност, Дубаи може да биде предизвик за растење деца.

Прочитајте повеќе на Деца. мк


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование