X
 23.07.2023 Живот

За најдобрите студенти Антонио и Стефан, професорката Марија која има 1,7 милион следбеници... Што пишувавме неделава

Антонио Андоновски, добитник на „Инженерски прстен“: Наградите и признанијата се поттик да продолжам да работам и да се развивам како хемиски инженер

Стремежот за напредок го манифестирам преку анализа и евалуација на постигнатото, посветена работа и темелност. Ова е процес кој ме водеше низ студентските денови, но е и начин на кој функционирам и го применувам и понатаму, во професионалните води, вели Антонио Андоновски.

Марија Мешкова, професор, снима видеа за учење англиски јазик и има над 1,7 милион следбеници од цел свет

Марија вели дека се впуштила во инфлуенсерството без очекувања, само со желба и визија дека ќе успее. Кога си задавала цели, се стремела кон 10 илјади следбеници, а сега на „Инстаграм“ има 1,1 милион, на „Тик-ток“ над 560 илјади, а на „Јутјуб“ над 100 илјади следбеници, или над 1,7 милиони луѓе ги следат содржините што ги објавува.

Стефан Божиновски, дипломира на ФЛУ со просек 9,92 и е еден од најдобрите студенти на УКИМ: „Верувам дека уметноста ќе го спаси светот“
Стефан Божиновски е еден од најдобрите студенти на УКИМ. Тој дипломира на Факултетот за ликовна уметност и верува во максимата: „Уметноста ќе го спаси светот“. Вели дека е почестен што е дел од најдобрите студенти на УКИМ за 2021/2022 година.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот