X
 24.04.2020 Живот

Ѕирнете во внатрешноста на хотелите во Северна Кореја

Најпознатиот хотел во Северна Кореја не е отворен за гости. Хотелот „Рјангјунг“, наречен и „Хотел на несреќата“ поради изгледот и катастрофалната историја на доцнења, е можеби најпрепознатливата зграда во оваа тајна држава.

Тогаш, каде престојуваат туристите во Северна Кореја? Ѕирнете во некои од хотелите во Северна Кореја што се отворени за гости.

ГАЛЕРИЈА

Фото: Instagram
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот