X
 24.09.2019 Живот

Како изгледаа градовите на светскиот Ден без автомобили?

Градоначалникот на Лондон, Садик Кан, возеше велосипед на Тауер бриџ бидејќи Лондон и другите градови низ светот зедоа учество во светскиот Ден без автомобили.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот