X
 01.02.2016 Култура

Најромантичните градови во светот


Во потрага сте по г-ин Совршен или г-ца Совршена? Одете во Париз, Сиднеј или Венеција. Овие три дестинации се најромантичните градови во светот според нов извештај од „We love dates“.

Овие дестинации веројатно се очигледен избор за романтичарите, но на конечната листа од најромантични градови во светот се наоѓаат и некои места кои се помалку познати и поблиску до нас, како Дубровник и Будимпешта.Целосната листа најдете ја во галеријата.

ГАЛЕРИЈАПодготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура