X
 24.09.2020 Наука

„Луд научник“ создаде огнени прстени под вода

Дали некогаш сте направиле прстени под вода? За корисникот на „Јутјуб“ познат како „Д бекјард сајентист“, овие меури се премногу здодевни. Затоа, тој запалил подводни прстени.

Во видеото го покажува целиот процес во кој ја тестира вежбата и има неколку неуспешни обиди пред да успее да направи огнен прстен под водата.


Автор: Утку Кучукдунер
Извор: interestingengineering.com
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука