X
 25.02.2019 Култура

„Боенката на Биби“ руши рекорди - за само една недела продадена е во 1000 примероци

Биби сака да ви раскаже нешто накратко за боите. Дали знаевте дека постојат три основни бои? А што се основни бои? Тоа се боите што не можат да се добијат со мешање на други бои: ЖОЛТА, СИНА И ЦРВЕНА. Повеќе за боите можете да научите од најновата епизода од „Светот на Биби“ - „Биби бои“ и од „Боенката на Биби“, која е во продажба низ цела Македонија. За само една недела боенката е продадена во 1000 примероци. Места каде што може да се купи боенката

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура