X
 25.04.2021 Живот

Британски пилот прави неверојатни фотографии за време на неговите патувања низ светот

Ако во моментов сте дома, без можност за патување надвор од вашата земја, овој британски пилот ќе ве однесе на неверојатно патување околу светот.

Додека работел како пилот во една авиокомпанија, успеал да посети над 40 земји и да види некои од најмагичните и најживописните места на Земјата. Додека патувал и летал, ја искомбинирал и неговата љубов кон фотографијата, па успеал да создаде прилично неверојатни фотографии - од прекрасни пејзажи до живописни градски предели.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Bored Panda
Фото: Leemumfordphotography.com
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот