X
 25.09.2019 Живот

Њујорк забрани внесување миленици во метро. Вака одговорија њујорчаните

Правилото за домашните миленици во јавниот превоз во Њујорк е многу јасно - никој не смее да внесе какво било животно доколку тоа не е во торба. Сепак, во правилото не е наведено ништо за големината на животните, а жителите на Њујорк го искористија тоа за да покажат колку се креативни.

Овие денови на социјалните мрежи осамнаа фотографии од луѓе што во њујоршките метроа чекаат или патуваат со нивните миленици. Во торбите има хаски, самоједи и други животни.

Погледнете ги фотографиите на креативните њујорчани. 
 
 
Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот