X
 26.02.2021 Живот

Едноставна задача за деца ги збуни возрасните. Дали знаете да ја решите?

Едноставна задача за деца збуни многу возрасни откако повторно стана вирална на социјалните мрежи.

Загатката за ученици, која пред неколку години измачи голем број возрасни Јапонци на „Твитер“, повторно стана вирална откако беше објавена на популарниот јутјуб-канал „Мајнд јор десижнс“ со повеќе од 2 милиона претплатници.

Дали знаете кој број доаѓа по прашалникот? Потребно е да се откријат принципите според кои се поврзани броевите, а ако не успеете да го најдете одговорот, можете да го видите на видеото во продолжение.Извор: Index.hr
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот