X
 26.08.2018 Култура

Најубавите патнички фотографии за оваа година

Ѕирнете низ леќите на креативните фотографи - ѕид од книги што создава геометричен мозаик во Пекинг, Кина, црвена пустина низ САД.

Постои голем и неверојатен свет, преполн со спектакуларни дестинации. А со нашата моментална револуција во технологијата на камерата, немало никогаш подобар период да уживаме во нив.

Патничките фотографии инспирираат, интригираат и информираат. Го носат човек на неверојатни места, во неверојатни авантури.

Овие фотографии не само што ја покажуваат природната убавина и убавината создадена од човекот, туку и можат да ни дадат поглед кон другите луѓе и култури во рамките на човечката раса.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура