X
 26.08.2021 Култура

Сите филмови што „Нетфликс“ ќе ги објави есенва

Барате нов филм? „Нетфликс“ планира да објави дури 42 нови филма оваа есен. Платформата ќе објавува нови филмови секоја седмица. Меѓу другото, пристигнува комедијата „Red notice“ со Рајан Рејнолдс, Гал Гадо и Двејн Џонсон, како и „The Starling“ со Мелиса Мекарти.


Во продолжение се сите 42 наслови што „Нетфликс“ планира да ги објави оваа есен.

Септември

„Afterlife Of the Party“ (2 септември)
„Worth“ (3 септември)
„Blood Brothers: Malcolm X & Muhammad Ali“ (9 септември)
„Kate“ (10 септември)
„Nightbooks“ (15 септември)
„Schumacher“ (15 септември)
„Intrusion“ (22 септември)
„The Starling“ (24 септември)
„My Little Pony: A New Generation“ (24 септември)
„Sounds Like Love“ (29 септември)
„No One Gets Out Alive“ (29 септември)


Октомври

„The Guilty“ (1 октомври)
„Diana: The Musical“ (1 октомври)
„There's Someone Inside Your House“ (6 октомври)
„Found“ (20 октомври)
„Night Teeth“ (20 октомври)
„Stuck Together“ (20 октомври)
„Army Of Thieves“ (29 октомври)
„Hypnotic“ (не е познат датумот)
„Fever Dream“ (не е познат датумот)


Ноември

„The Harder They Fall“ (3 ноември)
„Love Hard“ (5 ноември)
„A Cop Movie“ (5 ноември)
„Passing“ (10 ноември)
„Red Notice“ (12 ноември)
„tick, tick…BOOM!“ (19 ноември)
„Bruised“ (24 ноември)
„Robin Robin“ (24 ноември)
„14 Peaks: Nothing Is Impossible“ (29 ноември)
„7 Prisoners“ (не е познат датумот)
„A Boy Called Christmas“ (не е познат датумот)
„A Castle For Christmas“ (не е познат датумот)
„The Princess Switch 3“ (не е познат датумот)


Декември

„The Power Of The Dog“ (1 декември)
„Shaun The Sheep: The Flight Before Christmas“ (3 декември)
„The Unforgivable“ (10 декември)
„The Hand of God“ (15 декември)
„Don't Look Up“ (24 декември)
„The Lost Daughter“ (31 декември)
„Back To The Outback“ (не е познат датумот)
„Mixtape“ (не е познат датумот)
„Single All The Way“ (не е познат датумот)


Извор: Cnet
Фото: Pixabay

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура