X
 27.04.2018 Технологија

Мобилни телефони што некогаш беа многу популарни

Откако првпат се појавија мобилните телефони, произведени се многу различни видови. Сепак, овие десет ќе ги паметиме затоа што беа различни и посебни.

telefon
Фото: Wikimedia Commons


ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија