X
 28.07.2020 Живот

Во зоолошка градина во Белгија може да спиете покрај животните

Дали некогаш сте сакале да се разбудите покрај морж? Во одморалиштето „Паири Даиза“, посетителите може да го имаат токму ова искуство.

Одморалиштето, кое било прогласено за најдобра зоолошка градина во Европа, се наоѓа на еден час возење од Брисел, Белгија. Оние кои се одлучуваат да преноќат во паркот може да одберат сместување во делови од паркот со осум различни теми и поглед на животинскиот свет.

View this post on Instagram

😍 Just like everyone who stays a night at the Pairi Daiza Resort, this small hotel guest experienced a wonderful moment in his walrus room with a very special neighbor... Would you also like to enjoy an unforgettable night with walruses, polar bears, brown bears, black bears, wolves, fallow deer, Steller sea lions or tigers? Then book your room now at: resort.pairidaiza.eu! #animalsofinstagram #animalshots #animallife #animallove #animallover #animallovers #animals #animaux #animali #animales #tiere #dieren #pairidaiza #belgium #zoo #zoolife #bestzoo #bestzooeurope #bestzooever #wildlife #conservation #nature #naturephotography #photooftheday #walrus #walruses #walrusesofinstagram

A post shared by Pairi Daiza (@pairidaizaofficial) onОдморалиштето има 100 соби кои гледаат кон живеалишта на волци, мечки, фоки, тигри, пингвини, поларни мечки и моржови. Во таканаречаната „Куќа на моржот“, собите вклучуваат еден стаклен ѕид кој директно гледа во живеалиштето на животното. „Куќата на поларната мечка“ нуди поглед кон мечките од земја или од вода.Пакет од два дена со едно ноќевање во паркот, што вклучува и појадок и вечера, чини најмалку 129 евра.

Автор: Брек Флечер
Извор: Си-ен-ен
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот