X
 23.09.2017 Забава

Колку животни има на сликата?Низ социјалните мрежи се рашири цртеж што „раскара“ многумина. Имено, луѓето на интернет не можат да се договорат  колку животни има на сликата, а само 19 % од корисниците на Playbuzz ги воочија сите. Колку можете да видите вие? 


Цртеж со животни
(Фото: Playbuzz)
Еве го решението:


Цртеж со животни


Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава