X
 28.11.2019 Живот

Илустрации што треба да ги погледне секој што се бори со анксиозност

Анксиозното нарушување се дефинира како интензивна загриженост и постојано окупирање со негативни мисли. Исто така, може да се присутни размислувањето за грешките и чувството на безвредност, проследени со физички симптоми како болка во стомакот и главоболки.

Визуелната уметница Кејт Ален направи серија илустрации со совети и зборови за поддршка на оние чиј мозок се наоѓа во оваа состојба на негативни мисли.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот