X
 29.01.2022 Забава

„Смајли“ се појавува секоја есен на рид во САД

Секоја есен, на еден шумски рид во Орегон се појавува „смајли“ направено од дрвјата. „Смајлито“ било направено за време на пошумување во кое била вклучена компанијата „Хемптон Ламбер“.

Компанијата во 2011 година организирала садење на ела и ариш, а обликот на насмеано лице се создава поради паѓањето на игличките од аришот наесен.

Се очекува „смајлито“ да се појавува во следните 30-50 години.


Извор: DDL
Фото: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава