X
 29.09.2022 Култура

Најгледаните серии и филмови на „Ејч-би-о макс“ на почетокот од оваа есен

Ви пренесуваме краток преглед на моментално најгледаните филмови и серии со кои можете да ја почнете оваа есен на „Ејч-би-о макс“.

6. „Куќа на змејовите“Дејството во серијата е сместено 200 години пред случувањата од „Игра на троновите“. Обожавателите веќе се воодушевени од серијата и велат дека е одличен пандан на „Игра на троновите“.

5. „Приказната на робинката“, 5 сезона
Петтата сезона од оваа фасцинантна серија ќе ни претстави паралелен свет.

4. „Рик и Морти“Оваа хумористична приказна следи социопатски научник кој живее со семејството на неговата ќерка, која постојано ја гледа во неговите меѓугалактички ескапади.

3. „Елвис“Епски спектакл кој приказната за Елвис Присли ја прикажува од малку поразлична перспектива, низ призмата на комплицираниот однос меѓу Елвис и неговиот менаџер Том Паркер.

2. „Игра на троновите“Епска приказна за предавството и благородништвото сместена во земјата Вестерос.

1. „Куќата Гучи“Кога аутсајдерка од сиромашно семејство ќе се омажи за член од семејството Гучи, нејзината нескротлива амбиција почнува да открива семејни тајни.

Извор: Svijetkulture.com
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура