X
 29.12.2021 Живот

Ја избравме најдобро украсената студентска соба!

Изминативе десетина дена ни поминаа во духот на празничната атмосфера што владее насекаде, па и во студентските домови. Речиси 30 кандидати ни испратија фотографии од своите соби, а читателите на Факултети.мк ја избраа најдобро украсената.

Студентска соба во „Кузман Јосифовски-Питу“ во Скопје, односно 21. кандидат, доби најмногу лајкови на „Инстаграм“, повеќе од 2.800, и е победник на изборот.

Факултети.мк ви се заблагодарува за масовното учество и ви посакува среќни новогодишни и божиќни празници!

Во продолжение можете да ја погледнете најдобро украсената студентска соба:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот