X
 30.01.2015 Наука

Што сѐ може да се види на небото со голо око?

Се чини дека не ни е потребен телескоп, ниту пак обичен двоглед за да ѕирнеме во вселената надвор од нас. „Crash course astronomy“ објаснуваат што сè може да видиме со голо око.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука