X
 30.11.2022 Култура

Ова италијанско село е достапно за изнајмување

Целото италијанско село е достапно за изнајмување и едно ноќевање на таа локација чини околу 10 евра за лице. Прекрасната општина Петритоли во регионот Ле Марке, на источниот брег на Италија, има замок и театар и може да прими од 50 до 200 луѓе.

Селото обично се издава за свадби, забави или други големи настани. На располагање се вкупно 98 спални соби, а нивната резервација е околу 1.500 евра од ноќ.


Селцето е скриено и ги нема типичните карактеристики на туризмот: нема менија на повеќе јазици, нема казни за паркирање и нема наметливи продавачи.

Во селото се наоѓа и замокот „Палазо Маночи“ со базени и градини, а се наоѓа на 300 метри надморска височина.

Покрај тоа, селото има неколку плоштади, ресторани, барови, винарници и продавници. Бидејќи селото не е големо, сè е на неколку минути пешачење.Извор: Timeout.com
Фото: Group Accommodation
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура