X
 21.08.2015 Уметност

Ѕирнете во светот на Ван Гог во 3-Д


Дали некогаш сте сонувале како се нурнувате во светот на една слика од Ван Гог и го гледате светот како што го гледал познатиот уметник? Сега може да ги отворите очите и да го имате ова искуство преку 3-д видео. Дизајнерот на игри Мек Коли го нуди ова задоволство за сликата „Ноќно кафуле“.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност