X
 31.08.2023 Забава

Жена која се вика Барби Опенхајмер открива каков е нејзиниот живот по феноменот „Барбихајмер“

Сите ја почувствуваа филмската треска летово кога истовремено почнаа да се прикажуваат новите филмови „Барби“ и „Опенхајмер“. 

Една жена од САД е многу погодена од совпаѓањето на премиерите на двата филма. Барбара Опенхајмер објаснила каков е нејзиниот живот поради феноменот „Барбихајмер“ во последниве недели.

Таткото на нејзиниот сопруг е братучед на Роберт Опенхајмер, па оттаму нејзиното презиме. А, веќе сите знаат дека името на куклата Барби е скратена верзија од Барбара, името на ќерката на креаторката на куклата.

- Пријатели од факултет кои живеат на разни места во светот ми пишуваа викендот кога излегоа филмовите - открила Барбара Опенхајмер.

Таа ги гледала двата филма и вели дека ѝ се допаднале на различни начини и не може да одбере кој повеќе ѝ се допаѓа. Впрочем, таа планира повторно да ги гледа двата филма.


Со оглед на тоа што двата наслови се светски популарни ова лето, некои луѓе не ѝ верувале на Барбара дека нејзиното име е вистинско. Таа го забележала тоа кога се пријавила за сместување во хотел.

- Сега сум на одмор и кога се пријавував во хотелот реков: „Барби Опенхајмер“. Вработениот праша: „Се шегувате со мене?“ - открила таа.


Извор: Indy100
Насловна фотографија: Youtube (printscreen) | Wikipedia
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава