X
 01.03.2020 Забава

Столар прави „скршени“ плакари - како да излегле од цртан филм

Обработката на дрвото е вештина која тешко се совладува. Таа бара многу трпение, знаење, вистински алат и многу практика. Откако ќе ги стекнете вештините, подготвени сте да ги направите најчудните креации на вашата имагинација. А погледнете како овој пензиониран столар создава „скршени“ плакари кои изгледаат како да се од некој цртан филм на „Дизни“.


Не е важно дали сакате само да гледате прекрасни дрвени предмети или сте заинтересирани за учење на занаетот, секако ќе го цените трудот на столарот Хенк Верхоеф.

Погледнете ги неговите дела.


Извор: DDL
Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава