X
 01.04.2023 Култура

Излезе трејлер за новиот филм на Вес Андерсон

Вес Андерсон објави трејлер за неговиот нов филм „Астероид сити“ (Asteroid city). Андерсон го напишал сценариото заедно со Роман Копола.

Приказната се одвива во фиктивен американски пустински град во 1955 година. Во филмот играат познати актери од филмовите на Андерсон, но и Том Хенкс, Скарлет Јохансон, Брајан Кренстон, Маја Хок, Стив Карел, Марго Роби и многу други.

Филмот ќе ја има премиерата на 16 јуни.


Извор: Mashable
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура