X
 21.08.2020 Култура

Холивудски актери позираат со ликовите од нивните најпознати улоги

Кога размислувате за некои од најпознатите холивудски актери, сигурно ги замислувате и нивните најпознати ликови. Од Мајк Мајерс како Остин Пауерс до Ал Пачино како Тони Монтана, актерите и улогите што ги играат честопати се испреплетуваат во нашите умови.

Холандскиот графички дизајнер Ард Гелинк ги прикажува овие неразделни парови во неговата серија манипулации со фотографии. Тој беспрекорно ги фотошопира актерите и нивните најпознати ликови заедно во една слика, така што изгледа како фотографија на пријатели.


Извор: Mymodernmet.com
Фото: Ard Gelinck
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура