X
 16.04.2015 Култура

Ретки фотографии од снимањето на "Однесено со виорот", 1939 г.


Класика која никогаш не здосадува. Иако снимен во 1939 година, филмот се' уште чува тајни поврзани за себе. Овие фотографии од снимањето се појавуваат првпат во јавноста.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура