X
 04.02.2021 Култура

Видео: Најпопуларните серии од нашето детство

Со нив пораснавме, се смеевме и повремено се присетуваме на шегите и неверојатните ликови.

Факт е дека Македонија има добри серии за деца и ги молиме режисерите и продуцентите да работат на уште вакви дела бидејќи ние со задоволство ќе ги гледаме. Следува видеопотсетување на некои од најпопуларните серии за деца што се снимени кај нас. 

Волшебното самарче (1975)


Белото Циганче (1983)


Булки крај шините (1981)


Втората смена (1988) 


Во светот на бајките (1995)


Големи и мали


Чудовишта во нашиот град (1992)


Дајте музика (1993)


Бушава азбука (1985)


Наше маало

Предлози од други ваши омилени серии од детството - во коментари. 

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура