X
 06.06.2016 Образование

Наставник кој часот го претвора во вистинска уметност

Што помислувате кога некој ќе ви спомене седење за време на час? Наставник, учебници, табла, досадни 45 минути. Но, со наставникот Чуан-Бин Чунг од Тајван можете да заборавите на учебниците и досадата. Овој наставник е „одечки учебник“! Тој создава неверојатни образовни ремек дела на таблата, такашто учењето е многу подобро со него. 

 

nastavnik

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование