X
 06.10.2021 Живот

Денеска почнува аплицирањето за зелена карта за САД

Денеска почнува онлајн регистрацијата за Лотаријата за зелена карта за 2023 година, објавија од Стејт департментот. Аплицирањето ќе заврши на 9 ноември.

Единствениот начин за аплицирање е на следниот линк: https://dvprogram.state.gov/

Линкот сè уште не е активен затоа што аплицирањето ќе почне напладне по американско време, што значи дека ние ќе може да почнеме да аплицираме во попладневните часови.

По завршувањето на апликацијата ќе добиете потврда со единствен број кој треба да се чува. Со овој број потоа се проверува статусот на апликацијата.

Аплицирањето за лотаријата е бесплатно. Со среќа!

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот