X
 07.05.2020 Образование

Учиме со Биби и Боби: Множење за третоодделенци

Магдалена Петреска, едукатор во „Бибиверзум“ подготви математичка вежба за множење, наменета за ученици во 3. одделение.

Преземете ја на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование