X
 08.04.2020 Технологија

Како би изгледало возењето автомобил на друга планета?

Научниот канал „Д Екшн Леб“ на „Јутјуб“ објави видео кое се занимава со интересна идеја - возењето автомобил на друга планета. Креативците што стојат зад каналот користеле симулатор за возење за да покажат како би изгледало возењето на повеќе вселенски тела.

Во продолжение следува видеото со симулации за возење на Земјата, Месечината, Јупитер и Сонцето.


Автор: Џон Кристијан
Извор: futurism.com
Фото: Youtube
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија