X
 08.10.2021 Живот

Нема ни појадок, ни ручек, ни вечера, ништо не јаде. Многу сум загрижена

Мојата ќерка има 20 месеци и до пред два месеца јадеше сѐ без никаков проблем, но сега веќе не е така. Во градинка некогаш јаде, а дома никако, сѐ е со молење. Порано наутро јадеше сѐ што ќе ѝ дадев, но сега веќе нема појадок како оброк наутро, ни ручек ни вечера, апсолутно ништо и веќе сум многу загрижена. И го давам она што го сакала претходно да го јаде, но едноставно не сака ни да проба. За ручек не сака да помисли да јаде зеленчук или нешто што ќе и подготвам, единствено сака само супа и тоа некогаш е со молење, исто така. Ѝ давам витамини, но за жал нема подобрување. Дали има вакви периоди, колку долго траат, што да се преземе со нејадењето?

Одговорот на прашањето прочитајте го на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот