X
 09.07.2022 Образование

Универзитетот во Кембриџ покажа како изгледа дипломската церемонија

Универзитетот во Кембриџ во кратко видео покажа како изгледа церемонијата за доделување на дипломите. Од она што може да се види во видеото, церемонијата на универзитетот е многу поформална отколку што сме навикнати.

Видеото било објавено на „Тик-ток“ од страна на универзитетот.

Во коментарите под видеото корисниците на „Тик-ток“ пишуваат дека церемонијата потсетува на моменти од книгите „Хари Потер“.

@cambridgeuniversity What happens during a #CambridgeUniversity#Graduation ceremony? @jesuscollegecam did a demo with their students. #Latin #Education ♬ original sound - Cambridge University


Извор: Indy100
Насловна фотографија: Tik-tok (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование