X
 09.08.2015 Наука

Што историчарите би имале да кажат за "Битлси" во 3000 година

Сите знаеме кои беа Битлсите и зошто беа тие важни. Меѓутоа што историчарите би имале да кажат за нив во 3000 година? Видеото ви дава интересен одговор на ова прашање.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука