X
 09.10.2019 Спорт

Го исклучил ВАР-системот за да си го наполни телефонот

На натпревар во саудискиот шампион меѓу клубовите Ал-Наср и Ал-Фатех, судиската екипа не успеа да ја искористи помошта од системот на ВАР.

Судијата сакаше да се убеди во исправноста на својата одлука, но немаше помош од видеотехнологијата.

Како што се излезе подоцна, системот едноставно бил исклучен од мрежата. Еден од вработените на стадионот ја исклучил опремата од електричната мрежа за да си го наполни својот мобилен телефон.

Извор: МИА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Спорт