X
 10.02.2023 Култура

Познат датумот на премиерата на „Берлин“, нова серија поврзана со „Куќа од хартија“

Обожаватели на „Куќа од хартија“, подгответе се за нешто ново.

„Нетфликс“ одредил датум за премиерата на серијата „Берлин“, која ќе се фокусира на еден од главните ликови во популарната шпанска серија „Куќа од хартија“. Беше објавен и трејлер кој го покажува ликот како разгледува хартиен модел на банка.


 Во новата серија, како и во старата, Педро Алонсого игра Берлин. Дејството во новата серија треба да биде сместено пред настаните во „Куќа од хартија“.„Берлин“ треба да пристигне на „Нетфликс“ на 23 декември.

Извор: Cnet
Насловна фотографија: Twitter
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура