X
 10.12.2019 Наука

Страната на Земјата која повеќето луѓе немаат можност да ја видат

Да се соочиме - ќе го живеете целиот ваш живот на оваа планета и сепак нема да можете да го видите поголемиот дел од нејзината убавина. Кинематограферот Дастин Фарел сака да го промени тоа. Погледнете ја оваа неверојатна снимка од природата - видеото покажува дека Земјата е навистина магично место.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука