X
 11.06.2020 Живот

Македонскиот фотограф кој ги освои светските медиуми: Горан Анастасовски на Боред панда, Дејли мејл, Инсајдер, Нешнл џиографик...

Неважно дали се од улица или од богато семејство, сите деца се исти - најубавите и најневините нешта на светот. Да ги сакаме и да се грижиме за нив, вели македонскиот фотограф Горан Анастасовски, претставувајќи ја својата најнова колекција фотографии од деца, деновиве објавена на Боред панда, еден од водечките светски портали за поп-култура и уметност. Фотографиите на Атанасовски последните години беа дел и од британскиот „Дејли мејл“, американскиот Еј-би-си, Инсајдер, Нешнл џиографик... До нив објективот на Анастасовски ги „носеше“ нашите природни убавини, градските светла и сенки, а најчесто животните од скопската Зоолошка градина.

Прочитајте повеќе и погледнете дел од фотографиите на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот